Hakkımızda

Merhaba değerli ziyaretçimiz,

Sizleri Şantiyeler.com ile ilgili olarak bilgilendirmek için hazırladığımız bu yazıda, nasıl ve hangi vizyonla faaliyetlerimize başladığımızı, sizlerle birlikte nasıl bir gelecek hayal ettiğimizi, gücümüzün nereden geldiğini ve heyecanımızın nereden ilham aldığını paylaşmaya çalışacağız.

Sene 1985, Anba yayın grubu olarak faaliyetlerimizi başlattık. Hedefimiz, İnşaat sektörünün profesyonelleri olan İnşaat Firmaları ve Tedarikçilerin birbirlerine ulaşması kolaylaştırmak, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan İnşaat’ın hızına hız katmaktı. Bunu başardık, sektörün en çok takip edilen ve iş üretilmesine en çok fayda sağlayan portalı olan Projehaber.com’u yarattık.
Projehaber.com, İnşaat sektörünün lider firmalarına; Türkiye genelinde yer alan müteahhit ve yatırımcı firmaların tüm iletişim bilgilerini içeren, bu firmaların devam eden/başlayacak projelerinin hangi aşamada devam ettiğine dair bütün bilgilere erişim imkanı veren bir buluşma noktası oldu.
Bütün bunları yapmak için her gün yüzlerce müteahhit firma ve tedarikçi ile kontak kurduk, yüzlerce şantiyeyi ziyaret ettik, onlarca farklı şehre ulaştık ve binlerce kilometre kat ettik. Bununla da kalmadık, binlerce katalog, binlerce dergi, binlerce kartvizit ve promosyon malzemesi dağıttık. Sektörün dostu olduk. İhtiyaçlarını dinledik ve düşündük. Daha fazla ne yapabiliriz dedik ve karar verdik. Şantiyeler.com’u hayata geçirdik. Heyecanlıydık. İnanıyorduk.

2015 yılında Şantiyeler .com sektör profesyonellerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hayata geçti. 2017 ortalarına kadar, en iyiyi nasıl sunabiliriz için düşündük. En iyi logo, en iyi web, en iyi sistematik, en iyi çalışma arkadaşları vb. Nihayetinde de bugünkü güçlü bize ulaştık. 2 yıllık bir şirkettik ancak 32 yıllık bir deneyim ve bilgi tecrübesinin üzerine inşa olmuştuk. Hani derler ya büyümüşte küçülmüş diye, işte o türden bir şirket olduk. Üstelik 2 büyük oluşumun ortaklığın da ; ANBA Yayın Grubu ve Fikir10 yeni fikirler platformu.
İşte bu dinamizm ile her gün daha iyiye ve daha fazla fayda sağlamaya odaklanarak çalışıyoruz. Amacımız, hem inşaat firmalarımıza hem de tedarikçilerimize fayda ve kazanç sağlamak. İnşaat firmalarımıza çoklu tercih hakkı yaratıp, rekabetten kaynaklı alırken kazanım sağlarken, tedarikçi firmalarımızın ayağına iş fırsatlarını ulaştırıyor ve kazanç ivmelerine katkıda bulunuyoruz. Bununla da kalmıyor. En önemli kazanç ise ZAMAN ve maliyeti. Her iki kulvar içinde müthiş bir kazanım bizce, ya sizce?